Tutuklamalar protesto edildi
Advert
Advert
Yukarı

Tutuklamalar protesto edildi

HDP Batman İl Örgütü, 2 sene önce, Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, Grup Başkanvekilleri Baluken ile Çağlar Demirel ve 11 milletvekilinin gece yarısı operasyonla gözaltına alınıp tutuklanmasının yıl dönümünde basın açıklamada.

Tutuklamalar protesto edildi
Bu içerik 376 kez okundu.

Batman Milletvekili Feleknas Uca ve İl Eş Başkan Berivan Helen Işık’ın katıldığı toplantıda İl Örgütü Başkan Vekili Mahir Bekleriş, “Daha önce de benzer şekilde 1994 yılında DEP milletvekilleri Meclis’ten yaka paça alınarak cezaevine konuldu, 2009’da KCK operasyonları adı altında, seçilmişlerimiz aynı operasyonlara maruz kaldı. 5 bini aşkın yöneticimiz, belediye eş başkanlarımız ve üyemiz ise tutuklandı. Partimiz etkisizleştirilmeye, hukuk dışı şekilde yok edilmeye çalışılsa da, 24 Haziran yerel seçimlerle ilgili çalışmalarımız, toplumsal ve örgütlü gücümüzle bugün Türkiye Halklarına umut olmaya devam ediyoruz. Halklarımızın emeği, iradesi ve oylarıyla temsil hakkını kazanan vekillerimiz şahsında partimize yapılan bu siyasi darbeyi protesto ediyoruz” dedi.

Etiketler: Tutuklamalar protesto edildi HDP Batman İl Örgütü
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir