Yurdanur’dan Aksoy’a ziyaret
Advert
Advert
Yukarı

Yurdanur’dan Aksoy’a ziyaret

Batman’a Atatürk Heykeli’ni yapacak olan ve Türkiye’de birçok heykelin yapımında imzası bulunan ünlü heykeltıraş Metin Yurdanur, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Yurdanur’dan Aksoy’a ziyaret
Bu içerik 326 kez okundu.

Yaptığı üç boyutlu heykel çalışmalarıyla adından söz ettiren ünlü heykeltıraş Metin Yurdanur ve eşi Eser Yurdanur Başkan Vekili Aksoy ile birlikte 3. Etap Vizyon Bulvar Projesi kapsamında yer alan Cumhuriyet Meydanı ile Atatürk Parkı'nda saha çalışmasında bulundu. Atatürk Heykeli’nin Cumhuriyet Meydanı’ndaki yerinde alan incelemesinde bulunan Heykeltıraş Metin Yurdanur, belediye teknik ekipleriyle birlikte Atatürk Heykelinin kurulacağı yer konusunda belediye yetkililerinden detaylı bilgi aldı. Ünlü heykeltıraş Yurdanur'un Batman Cumhuriyet Meydanı’na en güzel Atatürk Heykelinin kazandırılması ve Atatürk Parkı’na da sürpriz bir heykel yapımı için her iki alanda da ayrıntılı incelemelerde bulunup, istenen heykel ve alan bilgilerini alarak fotoğraf çekimleri gerçekleştirdi.

Etiketler: Batman belediye Metin Yurdanur ünlü heykeltıraş Ertuğ Şevket Aksoy ziyaret
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir