Soylu Dargeçit’teki patlama bölgesinde incelemelerde bulundu
Advert
Advert
Yukarı

Soylu Dargeçit’teki patlama bölgesinde incelemelerde bulundu

Batman’da askerlerle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ardından Dargeçit’teki patlama yerinde incelemelerde bulundu.

Soylu Dargeçit’teki patlama bölgesinde incelemelerde bulundu
Bu içerik 1015 kez okundu.

Batman’da gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batman İl Jandarma Komutanlığında askerlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Burada askerlere hitaben konuşan Bakan Soylu, “Dağlarda kırsalda terör örgütüne alan vermeyecek bir mücadele ortaya koyuyoruz. Bu mücadeleyi sizler gerçekleştirirken hem milletimizin desteği hem de milletimizin duası sizlerle birliktedir. PKK terör örgütü tarihinin en ağır sonuçlarıyla karşı karşıyadır. Allah’a (celle celaluhu) şükürler olsun devletimizle, siyasetimizle ve yöneticilerimizle terör örgütünü kökünü kazımaya bitirmeye yönelik güçlü bir mücadele söz konusudur. Hem sahaya yansıyor hem de mücadelemize elbette ki yansıyor. Cumhurbaşkanımız dâhil uzman çavuşumuza, erbaşlarımıza kadar hiçbir arkadaşımız gözünü dağdan sakınmıyor. Terör örgütünün bir taraftan finansman kaynaklarını kestik bir taraftan belediyelerle hem insan kaynağı temin ediyordu hem para hem de lojistik temin ediyordu onu kestik.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Bakan Soylu, Batman İl Jandarma Komutanlığından Batman’ın Gercüş (Gercews) ilçesine bağlı Yemişli (Botika) köyü karakoluna ardından patlamanın yaşandığı Mardin’in Dargeçit ilçesinin bağlı Umutlu köyü kırsalına geçerek incelemelerde bulundu.  

Hatırlanacağı üzere 4 Ekim Perşembe günü PKK’liler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonunu 8 asker hayatını kaybetmişti.

Patlama yerinde yetkililerden bilgi alan Bakan Soylu, ardından helikopterle Diyarbakır’a geçti.

 

Etiketler: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Dargeçit patlama yeri inceleme Batman askerler şehit pkk vali deniz
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir