"Komisyonculuk kaldırılırsa fiyatlar daha da artar"
Advert
Advert
Yukarı

"Komisyonculuk kaldırılırsa fiyatlar daha da artar"

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın, yasa ile komisyonculuğun kaldırılacağı şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren Batmanlı komisyoncular, bunun gerçekleşmesi halinde binlerce kişinin işsiz kalacağını, ürünlerin daha da pahalanacağını söyledi.

Bu içerik 680 kez okundu.

"Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı"nda "Hal Yasası"nın devreye gireceğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "Hal yasasını ekim ayı itibariyle Meclis’te göreceğiz. Komisyonculuk kaldırılacak" şeklindeki ifadeleri Batman'daki hal esnafının tepkisini çekti. Kararı değerlendiren esnaf, komisyonculuğun kaldırılması halinde Türkiye genelinde binlerce kişinin işsiz kalacağını ifade etti. Batman Sebze ve Meyve Hali Derneği Başkan Vekili Ferhan Demir, ürün fiyatlarının komisyoncular tarafından yükseltildiği iddialarının doğru olmadığını belirterek, denetime açık olduklarını söyledi. Demir, "Örneğin, domates almaya gidince 2 liraya bile alamıyoruz. Komisyonlar kapanırsa ürünler daha da pahalanacak. Bir transit taşıma kapasitesi bir ton 100 kiloyken Adana’dan Batman’a taşıması maliyetini çıkarmaz. Biz TIR’larla bu işi yaptığımız halde maliyetimizi zor çıkarıyoruz." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir