Kavşak kapatıldı, tehlike büyüdü
Advert
Advert
Yukarı

Kavşak kapatıldı, tehlike büyüdü

Batman Güney Çevreyolundaki okullar, TEİAŞ, TP ve Kantar Köprüsüne giden ve yıllardır kullanılan kontrolsüz kavşağın kapatılması var olan kaza tehlikesini daha da artırdı.

Kavşak kapatıldı, tehlike büyüdü
Bu içerik 625 kez okundu.

Batman merkez Site Mahallesi Batı Raman-Güney Çevreyolu üzerinde bulunan kontrolsüz kavşağın kapatılması sürücüleri mağdur ediyor. GAP Eylem Planı’nda yer alan ve Haziran 2010’da ihalesi yapılan Batman Güney Çevreyolunun yapımı, mülkiyet sahibi şahıslar ve yetkililer arasında yaşanan sorun nedeniyle defalarca durduruldu ve bu nedenle geçen yıl tamamlanabildi. Yaklaşık 15 kilometre olan yolun projesi, Batman merkez Beşiri Kavşağı’ndan başlayarak Hasankeyf Kavşağı, Kuyubaşı TOKİ (Yenişehir Mahallesi) önünden Balpınar beldesi ve Batman Çayı üzerine yapılan ikinci bir köprü ile Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Sinan köyü yakınlarında Diyarbakır yoluna bağlanmış durumda.

Kontrolsüz kavşak sayesinde TEİAŞ, Batman Fen Lisesi, Zeynel Bey Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Batman Sosyal Bilimler Lisesi, Türkiye Petrolleri (TP), Kantar Köprüsü güzergâhında bulunan grup köy yolu ve Gercüş’e daha kısa yoldan gidiliyor. Erköklü Mahallesi ile TEİAŞ arasında bulunan ve Güney Çevreyolu ile Batı Raman Bulvarı’nı birbirine bağlayan kavşağın kontrolsüz olduğu gerekçesiyle kapatılması, yolu kullanan sürücüleri zor durumda bıraktı. Yıllardır açık olan kontrolsüz kavşağı kullanan sürücüler kavşak sayesinde kilometrelerce yolu kat etmekten kurtuluyordu. Böylece süre ve yakıt kaybından da tasarruf ediyordu. Kazaya davetiye açtığı ve kontrolsüz kavşak olduğu gerekçesiyle kapatılan kavşak daha çok tehlikelere davetiye çıkardığını belirten sürücüler, kapatılması yerine kontrollü bir kavşak ya da bir köprülü kavşak yapılması gerektiğini belirttiler.

Etiketler: Kavşak kapatıldı tehlike büyüdü
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir