8 dağcı, 8 şehit için tırmandı
Advert
Advert
Yukarı

8 dağcı, 8 şehit için tırmandı

Batman Dağcılık İl Temsilciği bünyesinde 8 dağcı, şehit düşen 8 askerin anısına Mereto Dağı'na tırmandı.

8 dağcı, 8 şehit için tırmandı
Bu içerik 532 kez okundu.

Türkiye Dağıcılık Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 8 dağcı, Batman'ın Sason ilçesindeki bölgenin en yüksek rakımlı dağı Mereto'nun zirvesine tırmanış gerçekleştirdi. Batman'ın Gercüş ilçesindeki saldırıda şehit olan 8 askerin anısına gerçekleştiren tırmanışta dağcılar, 2 bin 973 metre yüksekliğe sahip Mereto'nun zirvesinde Türk bayrağı açtı.

“KARDEŞLİĞİMİZ SARSILMAZ”

Federasyondan saldırıda şehit düşen askerler için yayımlanan başsağlığı mesajında ise şu ifadelere yer verildi: "Bu topraklar üzerinde bin yıldır var olan kadim kardeşliğimiz ve birlikteliğimiz bu alçak ve korkak saldırılarla sarsılmaz; aksine milletimizin daha da kenetlenmesine vesile olmaktadır. Vatan savunması için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz yüreğimizde sonsuza dek yaşayacaktır. Hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine büyük sabırlıklar diliyoruz."

Etiketler:
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir