Hasankeyf’e turist ilgisi
Advert
Advert
Yukarı

Hasankeyf’e turist ilgisi

Tarihi ve kültürüyle adeta açık hava müzesi konumundaki Hasankeyf ilçesi, sonbaharda da turistlerden büyük ilgi görüyor.

Hasankeyf’e turist ilgisi
Bu içerik 405 kez okundu.

**Camileri, dar sokakları ve tarihiyle cazibe merkezi olan Hasankeyf, kavuştuğu huzurla bu yılda turist akınına uğradı. Ziyaretçilerine Anadolu'nun engin hoşgörüsünü yaşatan, zengin kültürel yapısı ve tarihi yapıları ile yerli ve yabancı turistlere büyülü bir atmosfer sunan Hasankeyf’te yılsonuna kadar turist sayısında artış hedefleniyor. Zonguldak'tan gelen Yunus Yaray, Hasankeyf’te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. "Hasankeyf'i çok seviyorum daha önce de gelmiştim. Her gelişimde biraz daha güzelleştiğini görüyorum" diyen Yaray, herkese Hasankeyf'i görmelerini tavsiye etti.

HAREKETLİLİK ESNAFI GÜLDÜRDÜ

Tarihi kentte nisan ve mayısta başlayan turizm hareketliliğinin aralık ayı sonuna kadar sürmesini beklediklerini aktarıldı. Güven ve huzur ortamının sağlanmasının ardından muhteşem bir sezon geçirdiklerini ifade eden esnaflar, "İnşallah yakaladığımız trendi bu senede yakalayacağız, önümüzdeki sene de daha iyi çıkışlar yakalayacağız. Bu sene farklı ülkelerden de turistler ilçemize gelmeye başladı. Ziyaretçiler buradan çok memnun bir şekilde ayrılıyor" dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...