“Camiler birlik olma yeridir”
Advert
Advert
Yukarı

“Camiler birlik olma yeridir”

Kur’an Nesli Platformu, camilerin kültür, ırk, dil ve renk ayrımı gözetilmeksizin bütün Müslümanları tevhid akidesi etrafında toplayan; birlik ve beraberlik vesilesi mekânlar olduğunu belirti.

“Camiler birlik olma yeridir”
Bu içerik 242 kez okundu.

Kur’an Nesli Platformu, her yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. Camilerin, bir beldenin İslam adına vurulmuş mühürleri olduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Camiler Müslüman coğrafyanın tapu senetleri hükmündedir. Müslümanların ibadet yeri olan camiler İslam’ın temel müessesesidir. Her bir cami Kabe’nin birer şubesi gibidir. Kutsallığından dolayı camiler Allah’ın evi olarak kabul edilmiştir. Camiler, Allah’ın rahmetinin yeryüzüne ulaşmasına vesile olan mübarek mekânlardır. Yeryüzünde Allah’a en sevimli yerlerdir. Camiler köklü medeniyetimizin hatıralarını canlandıracak mekteplerdir. Camiler, mihrabıyla mabed, kürsüsüyle mektep, minberiyle devlettir.” denildi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir