Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Advert
Advert
Yukarı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Batman'ın Sason ilçesinde Alparslan Anaokulu öğrencileri Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolaysıyla Merkez Camisi'ni ziyaret etti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Bu içerik 285 kez okundu.

Öğrencileri camide karşılayan İlçe Müftüsü Süleyman Baran, caminin bölümlerini öğrencilere gezdirdi. Öğrencilere haftanın önemini anlatan Baran, "Kutlamalar çerçevesinde minik öğrencilerimize caminin bölümlerini anlattık. Ayrıca abdest, namazın kılınış şekli, camide uyulması gereken kurallar, caminin adabı, namazın adabı gibi konuları da öğrencilerimize anlattık. Minik öğrencilerimiz ile iki rekat namaz da kıldık. Öğrencilerimizi camide görmek bizleri sevindirmiştir." dedi. Öğrencilerini haftanın anlam ve önemini anlatmak için camiye götürdüklerini ifade eden Alparslan Anaokulu Müdürü Elif Belge de "Öğrencilerin camilerden uzak tutulmaması ve camilere severek gitmeleri açısından bu ziyaretin önemli olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir