Belediyeden Floor Curling dönemi
Advert
Advert
Yukarı

Belediyeden Floor Curling dönemi

Batman Belediyesi, Curling sporunun yaygınlaştırılması amacıyla bir çalışmayı daha hayata geçirdi.

Belediyeden Floor Curling dönemi
Bu içerik 373 kez okundu.

Curling sporu için altyapı ve tesis yapılmasına ihtiyaç duyulduğundan, sporculara temel beceri kazandırılması için Floor Curling çalışmasında ilk adım atıldı. Batman Belediyesi, Türkiye Curling Federasyonu, Batman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Batman Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünün birlikteliğinde Floor Curling sporuyla Batmanlı gençler temel altyapı becerileri kazanmış olacak. Batman Belediye Başkan Yardımcısı ve Batman Belediye Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. H. Murat Şahin, Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Dr. Kenan Şebin, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile Floor Curling sporunun tanıtımı için Batman Belediyesi koridorunda ilk atış denemelerini gerçekleştirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Şahin, 3 adet Floor Curling malzemesinin Batman Belediyesi, Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğüne tahsis edildiğini ifade ederek Floor Curling sporunun Batman geneline yaygınlaştırılması için çalışmalara başlandığını söyledi. 1955 Batman Belediye Spor Kulübüne bağlı Curling sporunda Türkiye Curling Federasyonu bünyesinde 2. Ligde kız ve erkek takımının mücadele ettiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Şahin, Curling sporunda altyapı tesisi gerektiğinden dolayı gençlere temel altyapı becerileri kazandırılması için böyle bir çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade etti.

CURLİNG NEDİR?

Curling, 42 metre boyu, 4,3 metre eni olan buzdan bir pist (rink) üzerinde oynanan bir olimpik takım oyunudur. Buz üzerine disk şeklinde iç içe çizilmiş üç halka hedefi, evi oluşturur. Pistin iki ucunda olan 3,66 m çapındaki evin; oyun hattı, hogdan uzaklığı 6,4 m, birbirlerinde uzaklığı 34,7 m.'dir.

Etiketler:
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir