Dişikırık'tan Eğitim Öğretim mesajı
Advert
Advert
Yukarı

Dişikırık'tan Eğitim Öğretim mesajı

Hedef Eğitim Kuruları Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Dişikırık, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle mesaj yayımladı.

Dişikırık'tan Eğitim Öğretim mesajı
Bu içerik 374 kez okundu.

Dişikırık mesajında, müreffeh istikbalin yegâne teminatı olan çocukların 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış heyecanını ve mutluluğunu, öğretmenler ve velilerle birlikte idrak ettiklerini belirtti. Eğitimin bir ülkede en hayati sistem, muasır medeniyet yolunu inşa eden, toplumun harcını karan en önemli unsur olduğunu belirten Eğitimci İş Adamı Cuma Dişikırık "Öncelikle çocuklar tatil rehavetini bir an önce üstlerinden atmalılar. Derslerine odaklanarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerekiyor. Çünkü günden güne gelişerek dünya ülkelerine karşı sürekli fark atan ülkemizin fen, fizik, kimya, teknoloji vb. dallarda da en iyi olması gerekir. Türkiye gelişmişlik seviyelerini hızla tırmanarak imrenilecek bir hale geldi. Bunda başarılı öğretmenlerin yetiştirmiş olduğu başarılı öğrencilerin katkıları azımsanmayacak kadar çoktur. Ülke çıkarlarını gözeten öğretmenlerin yetiştirmiş olduğu ya da yetiştireceği öğrenciler daima ülkesini, bayrağını ve halkını seven bireyler olarak kalacaklardır. Bu nedenle emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın başarılarını konuşabileceğimiz, ülkemize sunmuş olacakları katkıları tartışabileceğimiz tarzda yetişmeleri için özen gösterilmesi gerekir. Bu konuda ebeveynlere de önemli görevler düşüyor. Eğitim boyunca öğrencilerin durumlarını gözetip, zaman zaman değişen başarı performanslarını kontrol etmeleri gerekir. Bu duygularla yeni eğitim öğretim döneminin ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Etiketler: Dişikırık'tan Eğitim Öğretim mesajı batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir