“Ucuz alıp, pahalıya satıyorlar”
Advert
Advert
Yukarı

“Ucuz alıp, pahalıya satıyorlar”

Toprak Mahsulleri Ofisi Batman Şube Müdürü Abdurrahman Güneş, ürünlerinde fiyat artışına gitmemelerine rağmen kimi fırsatçı esnafın özellikle un ve pirinç gibi temel bazı gıda ürünlerini kendilerinden ucuz fiyata alıp pahalıya sattıklarını belirtti.

 “Ucuz alıp, pahalıya satıyorlar”
Bu içerik 517 kez okundu.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nde (TMO) birçok temel gıda maddesinde fiyat artışı yok. İçlerinde un ve pirincin de bulunduğu ürünler piyasaya geçen yılın fiyatına yakın bir fiyatla satılıyor. Ancak piyasadaki dalgalı ortamı fırsat bilen kimi esnaf TMO'dan aldığı ucuz ürünü doların yükselişini bahane ederek vatandaşa yüksek fiyata satıyor. Bu duruma tepki gösteren Toprak Mahsulleri Ofisi Batman Şube Müdürü Abdurrahman Güneş, fırsatçıların önüne geçmek için ciddi denetim başlattıklarını söyledi. Konuyla ilgili konuşan Güneş, "Şu anda piyasada dalgalı olarak devam eden un fiyatı var. Aslında o un fiyatları suni bir çıkış olduğunu da gösteriyor. Çünkü biz yaklaşık bir buçuk aydır stoklarımızdan buğday satışı yapıyoruz. Bu satışı da 3 ay önceden açıkladığımız fiyatla satıyoruz. Bizde bir istikrar ve tespit edilmiş bir politika üzerinden satışlar var. Biz bir zam ve artış yapmamışız. Sadece dolardan kaynaklı fırsatçılık yapan ve gerçeği yansıtmayan artışlar mevcut. Şu anda biz 90 bin ton malın satış bağlantısını yapmışız. Günde yaklaşık bin 500 ton buğday teslim ediyoruz ve una dönüştürülüyor. Yalnız bakanlığımız piyasada istikrarı sağlamak adına un ihracatını geçici bir süre durdurdu." ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler: Ucuz alıp pahalıya satıyorlar Abdurrahman Güneş batman TMO
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir