"Çocuklarımız sağlıklı ve güven içinde eğitim almalı"
Advert
Advert
Yukarı

"Çocuklarımız sağlıklı ve güven içinde eğitim almalı"

Batman SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş, yetkililerin öğrencilerin sağlıklı ve güven duydukları bir ortamda eğitim almasını sağlaması gerektiğini söyledi.

Bu içerik 279 kez okundu.

2018-2019 yeni eğitim-öğretim yılı münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Başkanı Sıtkı Güneş, öğrenciler için okullarda hijyenik ve kendilerini güvende hissedecek ortamın oluşturulması gerektiğini belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

Öğrenci, öğretmen ve idarecilerin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını tebrik eden Güneş, bu seneki temanın "Sağlıklı okul temiz nesil" olduğunu söyledi.

Geleceğin teminatı olan çocukların sağlıklı ve güvenli bir eğitim sürdürebilmeleri için okullarda her türlü tedbirin alınması gerektiğini vurgulayan Güneş, "Özellikle okul kantinlerinin içi, malzemeleri ve temizlik ile hijyene dikkat edip etmedikleri kontrol edilmelidir. Eğitim ve öğretim yılının açılması ile birlikte okulların içerisinde ve dışarısında üst seviyede güvenlik tedbirlerinin alınması gerekir. Okullara giren kişilerin kayıtları alınıp, ziyaretçi kayıt kartları kendilerine verilmelidir. Okul etrafında en az bir kilometreyi görecek şekilde kameralar takılmalıdır ki olumsuz kişiler fark edilip bunlar yetkililere bildirilmelidir." diye konuştu.

Seyyar satıcı ve okulların etrafında bulunan büfelerin düzenlik bir şekilde kontrol edilmesi gerektiğini belirten Güneş, "Sağlıksız ürünlerin satılmamasına özen gösterilmelidir. Özellikle kolluk kuvvetlerinin uyuşturucu ile mücadelede çok etkin rol alması gerekir. Okulların etrafında sürekli polis devriyesi atılmalı, şüpheli şahıslara dikkat edilmelidir. Aileler de çocuklarının okula giriş ve çıkış saatlerini bilmeli, okul ile ev arasındaki sürenin ne kadar olduğunu öğrenmelidir ve bunun takibini yapmalıdır. Aileler, çocuklarının kiminle arkadaşlık ettiğini araştırmalı, bilgisayar ve internet kullanımına azami özen göstermesi gerekir. Çocuklarınızı koşulsuz sevgi ile sevdiğinizi hissettirin. Unutmayın ki yarının geleceği olan çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır." ifadelerini kullandı. 

Etiketler: Batman SAĞ-ÇEV Sıtkı Güneş eğitim çocuklar sağlıklı
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir