AYNI GÜN 2 FARKLI FİYAT…!
Advert
Advert
Yukarı

AYNI GÜN 2 FARKLI FİYAT…!

Batman’da döviz kurunu bahane ederek fiyat arttırıp haksız kazanç elde bazı işletmeler ve marketlerdeki fiyat farkları vatandaşı bezdirdi.

AYNI GÜN 2 FARKLI FİYAT…!
Bu içerik 1479 kez okundu.

Batman’da faaliyet gösteren bazı marketler, döviz kurlarındaki hareketlilik bahane edilerek fiyatlarda artırım yapılıp haksız kazanç elde edildiğini belirten vatandaşlar, denetimlerin yapılması gerektiğini bildirdi. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan vatandaşlar, “son dönemde döviz kurunda yaşanılan hareketlilik piyasaları olumsuz yönde etkiledi. Bu hareketliliği fırsat bilen bası iş yerleri, fiyatlarını arttırarak haksız kazanç elde etme peşine düşmüş durumdalar. Aynı gün 2 farklı marketteki fiyat farkı bizleri şok etti. Tanınan ve bilinen bu 2 market’tin birin de deterjan bingo fiyatı 37.90 iken, diğer markette ise 52.50 TL olarak satılmaktadır. Yetkililer bu konu hakkında bir an önce cezai işlem uygulamalı denildi. Haksız kazanç elde etmeye çalışanlara cezai işlem uygulanmasını dile getiren vatandaşlar; İş yerleri yerli ürünlere bile zam yaparak haksız kazanç elde ediyor. Bunun ile ilgili her hangi bir denetim söz konusu değildir. Bu pahallılık bizleri çok mağdur etmiş durum da. Yetkililer sadece açıklama yaparak uyarılarda bulunuyorlar, sadece açıklama yapılması yetersizdir. Konuyla ilgili olarak denetimlerin bir an önce yapılması gerekmektedir”  ifadesi kullanıldı.

Etiketler: Batman market fırsatçılık aynı gün 2 farklı fiyat
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir