UYARI VAR DENETİM YOK…
Advert
Advert
Yukarı

UYARI VAR DENETİM YOK…

Batman’da döviz kurunu bahane ederek fiyat arttırıp haksız kazanç elde edenlere yönelik denetim yapılması gerektiği belirtildi.

UYARI VAR DENETİM YOK…
Bu içerik 423 kez okundu.

Batman’da faaliyet gösteren bazı iş yerleri, döviz kurlarındaki hareketlilik bahane edilerek fiyatlarda artırım yapılıp haksız kazanç elde edildiğini belirten vatandaşlar, denetimlerin yapılması gerektiğini bildirdi. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada vatandaşlar, “son dönemde döviz kurunda yaşanılan hareketlilik piyasaları olumsuz yönde etkiledi. Bu hareketliliği fırsat bilen bası iş yerleri, fiyatlarını arttırarak haksız kazanç elde etme peşine düşmüş durumdalar. Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO), Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Batman Ticaret İl Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışanlara cezai işlem uygulanacağını bildirdi. Ancak çok sayıda iş yerleri yerli ürünlere bile zam yaparak haksız kazanç elde ediyor. bunun ile ilgili her hangi bir denetim söz konusu değildir. Yetkililer sadece açıklama yaparak uyarılarda bulunuyorlar, sadece açıklama yapılması yetersizdir. Konuyla ilgili olarak denetimlerin bir an önce yapılması gerekmektedir”  ifadesi kullanıldı.

Etiketler: uyarı Denetimler Batman haksız kazanç
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir