HAREKETLİLİK BAŞLADI!
Advert
Advert
Yukarı

HAREKETLİLİK BAŞLADI!

Batman’da yaz tatilinin ardından başlayacak olan 2018–2019 yeni eğitim–öğretim yılı öncesi kırtasiyelerde alışveriş hareketliliği yaşanıyor.

HAREKETLİLİK BAŞLADI!
Bu içerik 342 kez okundu.

Döviz kurundaki hareketlilikten her sektörde olduğu gibi kırtasiye sektörünün de olumsuz etkilendiğini belirten kırtasiyeciler, yeni sezonun bereketli geçmesini umduklarını dile getirdiler.

17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2018–2019 eğitim–öğretim yılının birinci dönemine kısa bir süre kala çocuklarının okul ihtiyaçları için kırtasiyelere gitmeye başlayan veliler, çocuklarını eksiksiz bir şekilde okula gönderebilmenin hesabını yapıyor. Kırtasiyeciler de velilere ‘merdiven altı’ diye tabir edilen ucuz ve kalitesiz ürünlerden uzak durulması noktasında tavsiyelerde bulunuyor. Döviz kurundaki dalgalanmalara da değinen kırtasiyeciler, yaşanan durumu kırtasiye ürünlerine yansıtmamaya çalıştıklarını belirttiler.

FİYATLAR %70-80 ARTTI

Kırtasiyede dolar endeksli ürünlerde belirgin bir fiyat artışının olduğunu söyleyen kırtasiyecilerden Sinan İren, Kırtasiye ürünlerinde geçen seneye göre fiyatlar en az yüzde 70-80 arttığını söyledi.

Etiketler: Batman 2018–2019 yeni eğitim–öğretim yılı kırtasiyeler
Sende Yorumla...