"Kızılay’ı eğitim camiasında tanıtacağız"
Advert
Advert
Yukarı

"Kızılay’ı eğitim camiasında tanıtacağız"

Kızılay Batman Şube Başkanlığına getirilen Davut Okçu, yeni dönemde Kızılay’ı eğitim camiasında tanıtmayı hedeflediklerini, ilk yardım faaliyetlerini köylere kadar yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Bu içerik 678 kez okundu.

Kızılay Batman Şubesi, yeni dönemde Davut Okçu ve ekibiyle yoluna devam edecek. Yeni dönemde farklı projelere imza atacaklarını belirten Okçu, Kızılay’ı özellikle eğitim camiasına tanıtmak ve ilk yardım faaliyetlerini yaygınlaştırmak gibi faaliyetlere ağırlık vereceklerini söyledi.

Kızılay’ın tarihsel geçmişi ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Okçu, “Kızılay teşkilatı Türkiye’nin en eski sivil toplum örgütüdür. Sadece ülkemizde değil, uluslararası faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütüdür. Batman’ımızda da bir hayli eski geçmişi mevcuttur. Kızılay 1868’de kurulduğunda daha çok savaşta yaralılara yönelik yardım amacı ile kurulmuştu. Daha sonra yardım faaliyetlerini organize eden, eğitim ve gençlik faaliyetlerini organize eden, afet durumunda afetzedelere yardım konusunda çadır, gıda, ihtiyaç maddelerinin teminine yardımcı olan bir kuruluş oldu.” dedi.

Etiketler: Kızılay Batman Davut Okçu eğitim camiası tanıtacağız
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir