BATÜ’DEN BİLİMSEL DESTEK
Advert
Advert
Yukarı

BATÜ’DEN BİLİMSEL DESTEK

Batman Üniversitesi’nin proje ortağı olduğu ve Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün başvuru sahibi olduğu “Mardin İli Kültür Envanteri” projesi Dicle Kalkınama Ajansı tarafından finanse edilecek olan projenin sözleşmesi imzalandı.

BATÜ’DEN BİLİMSEL DESTEK
Bu içerik 418 kez okundu.

SÖZLEŞME İMZALANDI

“Mardin İli Kültür Envanteri” projesi, Batman Üniversitesi’ni münferiden temsil ve ilzam etmeye yetkili kılınan Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülriz Kozbe ve Öğr. Gör. Akarcan Güngör, İl Kültür ve Turizm Müd. Yrd. M. Sabahattin Genç ve Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan’ın da hazır bulunduğu sözleme imza töreninde İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Alaaddin Aydın ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’ın proje sözleşmesini imzalamasıyla resmen başladı.

18 AYDA TAMAMLANACAK

2018 Yılı Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Dicle Kalkınma Ajansı(DİKA)tarafından 981.157,92 TL bütçe ile finanse edilmeye hak kazanan “Mardin İli Kültür Envanteri” projesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün eş finansmanıyla toplamda 1.308.210,56 TL’lik bir bütçeye ile 18 ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

“EKSİKLİK GİDERİLECEK”

Batman ilinde 2017 yılında iyi bir uygulama örneği olan “Batman İli Kültür Envanteri” projesini tamamladıklarını belirten Prof. Dr. Gülriz Kozbe Batman Üniversitesi’nden bir grup akademisyeninle birlikte Mardin İli Kültür Envanteri” projesine destek vereceklerini envanter çalışması ile her daim çok kültürlü bir yapıya sahip olan Mardin’in envanter açısından içinde bulunduğu eksikliklerin giderilmiş olacağını ifade etti.

Etiketler: Batman Üniversite Mardin İli Kültür Envanteri Dika Yılmaz Altındağ Alaaddin Aydın Rektör Yardımcısı
Sende Yorumla...