Hüda PAR, hicri yılbaşı mesajı yayımladı
Advert
Advert
Yukarı

Hüda PAR, hicri yılbaşı mesajı yayımladı

Hüda PAR, hicri yılbaşı mesajı yayımladı

Hüda PAR, hicri yılbaşı mesajı yayımladı
Bu içerik 662 kez okundu.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ve ashabının Mekke’den Medine’ye hicret edişinin yıl dönümü olan Muharrem ayının ilk günü, Müslümanlar arasında Hicri yılbaşı olarak kutlandığın hatırlatan Hür Dava Partisi Batman İl Başkanlığı kutlama mesajı yayımladı.

**HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı tarafından yapılan kutlama mesajında, "Sevgili Peygamberimiz ve sahabelerinin hicreti, İslam toplumunun ve medeniyetinin inşasında önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yüce İslam’ın sesinin ve mesajının toplumlar arasında yayılması adına mücadele edilirken yaşanabilecek her türlü zorluk, sıkıntı ve musibet karşısında sebat edilmesi ve İslami davet çalışmalarının daha verimli ve faydalı olabileceği anlaşıldığında hicret edilmesi gerektiğini sevgili Peygamberimiz ve sahabeleri yaşadıklarıyla göstererek biz Müslümanlara örnek ve önder olmuşlardır. Sevgili Peygamberimiz ashabıyla İslam medeniyetini inşa ederken kardeşlik ruhu ön plandaydı. Sahabelerin birbirlerine olan bağlılıkları, sevgi ve saygıları üst seviyedeydi. Bu kardeşlik ruhu ve birbirlerine olan bağlılıkları, hicret esnasında ve sonrasında devam ettiğinden dolayı İslam medeniyeti kısa bir sürede inşa edilmiştir. İslam medeniyetini inşa eden sevgili Peygamberimiz ve ashabı, tüm dünyaya gerçek adalet ve kardeşlik anlayışının nasıl olması gerektiğini yaşadıkları örnek hayatlarıyla göstermişlerdir. "

Etiketler: Hüda PAR hicri yılbaşı mesajı Batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir