KÖYLÜLERİN SU KAYNAKLARI KURUDU
Advert
Advert
Yukarı

KÖYLÜLERİN SU KAYNAKLARI KURUDU

Su kaynakları kuruyan Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı Uzunyazı köyü sakinleri, su sorunlarının çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

KÖYLÜLERİN SU KAYNAKLARI KURUDU
Bu içerik 781 kez okundu.

Kuruyan su kaynakları nedeniyle su sorunu yaşadıklarını belirten Kozluk ilçesine bağlı 50 haneli Uzunyazı  köyü sakinleri, içme suyu bulmakta dahi zorluk çektiklerini söyleyerek, yetkililerden su sorunlarına el atmalarını istedi. Köy içinde ve civarında açtıkları onlarca kuyudan akan suyun ihtiyaçlarını karşılamadığını ve zamanla kuruduğunu belirten köylüler, tarım ve hayvancılık yapmakta zorlandıklarını dile getiriyorlar. Suyun olmadığı yerde hayatın olamayacağını söyleyen köy sakinleri, su sorunu başta olmak üzere birçok sıkıntılarının olduğunu ifade ettiler.

“HAYVANLAR SUSUZLUKTAN TELEF OLUYOR”

Yüzlerce metre uzaklıkta bulunan mezra ve köylerden el arabasıyla su getirmeye çalışan köylüler, kimi zaman araçlarıyla dereden su doldurup ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söylediler. Açtıkları kuyulardan su çıkmayınca maddi olarak zarar etiklerini belirten vatandaşlar, “Bu civarda 100 hane var fakat bir yudum suyumuz yok. Çoluk-çocuklarımız perişan, hayvanlarımız susuzluktan telef oluyor. 6-7 bin TL para verip sondaj yaptık ama su çıkmadı. Allah için bize yardım etsinler. Vallahi ayda yılda 2 sefer çocuklarımızı yıkıyoruz. Su getirsinler başka bir şey istemiyoruz. Devlet bize yardım etsin, ta derenin öbür tarafından su çıkardılar. 100 bin TL para vereceksiniz deyince onu da kestiler" ifadesi kullanıldı.

Etiketler: Su kaynakları Batman Kozluk Uzunyazı köyü su
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir