DAĞCILAR MERETO DAĞI'NA TIRMANDI
Advert
Advert
Yukarı

DAĞCILAR MERETO DAĞI'NA TIRMANDI

Türkiye'nin farklı illerinden dağcılar, Batman'ın Sason ilçesindeki bölgenin en yüksek rakımlı dağı Mereto Dağı'na tırmandı.

DAĞCILAR MERETO DAĞI'NA TIRMANDI
Bu içerik 356 kez okundu.

Batman'da bir araya gelen 22 dağcı, Sason ilçesindeki 2 bin 973 metre yüksekliğe sahip bölgenin en yüksek rakımlı dağı Mereto Dağı'na tırmanarak zirveye ulaştı. Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü Başkanı Abdurrahim Ekin, bu tür etkinliklerin gerçekleştirilmesinin önemine değinerek, "Yıllardır ülkemizde yüksek irtifa tırmanışı bölgedeki olaylardan dolayı resmi olarak gerçekleşmemişti. Amacımız Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2019-2020 faaliyet programına Mereto Dağı tırmanışını ekletmek ve her yıl yüzlerce sporcunun burada zirve yapmasını sağlamak” dedi. Antalya'dan gelen Likya'nın Dağları ve Yaylaları Dağcı Kulübü Başkanı Ömer Faruk Gülşen de Mereto Dağı'nın bölge için bulunmaz bir nimet olduğunu söyledi. Gülşen, Mereto Dağı'nın doğa turizmi, yamaç paraşütü ve diğer dağcılık sporlarına elverişli olduğunu dile getirdi.

Etiketler: Batman Sason Mereto Dağı dağcılar
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir