Hilal Mahallesine 2 yeni park
Advert
Advert
Yukarı

Hilal Mahallesine 2 yeni park

Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Batman’ı parklar kenti yapma ve vatandaşların mahallelerinde ulaşabilecekleri parklara sahip olmaları hedefi kapsamında yeni parklar yapıyor.

Hilal Mahallesine 2 yeni park
Bu içerik 334 kez okundu.

Hilal Mahallesinde belirlenen iki ayrı noktaya yeni park yapımı için çalışmalar başlatıldı. Biri yaklaşık 4 dönüm diğeri ise bir dönüm olan alanlar, yeşil alan ve parka dönüştürülüyor. Yeni Hal yolu üzeri ve Batman Ticaret Borsası karşısında bulunan alanlarda park yapımına başlandı. Park alanında çocuk oyun grupları, spor aletleri, aydınlatma direkleri, otomatik sulama sistemleri yer alırken, mevsimsel şartlara uygun olarak peyzaj çalışması da yapılacak. Mahalle sakinleri adına Hilal Mahalle Muhtarının talebi üzerine Müdürlük personeline talimat veren Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, mahallede tespit edilen iki ayrı arsa üzerine park yapılması konusunda direktif vermişti. Çalışmaları devam eden parklar önümüzdeki günlerde bitirilerek vatandaşların kullanımına hazır hale getirilecek.

Etiketler: Batman Belediyesi Hilal Mahallesi 2 yeni park park
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir