CHP, EKONOMİYİ ELEŞTİRDİ
Advert
Advert
Yukarı

CHP, EKONOMİYİ ELEŞTİRDİ

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı ve Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Batman’ı ziyaret ederek, iktidarı yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle eleştirdi.

CHP, EKONOMİYİ ELEŞTİRDİ
Bu içerik 693 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Cavit Arı ve Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, bir dizi ziyaretler nedeniyle Batman’a geldi. CHP Batman İl Başkanlığında partililerle bir araya gelen vekiller, burada yaptıkları açıklamada ülkede yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle iktidarı eleştirdi.

“EKONOMİDE CİDDİ SORUNLAR YAŞANILIYOR”

CHP Genel Merkez’in ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz olarak ifade edilen olumsuz koşullarının bölgelerde yarattığı sonuçlarının değerlendirilmesi ve çözüm önerilerinin doğru tespiti adına yapılmış olan çalışma kapsamında Batman’a geldiklerini belirten CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, “Ülkenin kötü yönetimi nedeniyle son dönemde ekonomide ciddi sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar doların ani yükselişleriyle beraber bugün artık direk vatandaşa yansıyan, direk evlere yansıyan olumsuz sonuçlarıyla sokaktaki vatandaş olarak bizlere ve genel anlamda ülke ekonomimize ciddi olumsuz sonuçları doğmaktadır. İktidar bu olumsuz tablonun sanki tek nedeni olarak ABD yönetiminin Türkiye’ye uyguladığı bir takım yaptırımlardan kaynaklanmış gibi lanse ederek bazı önemli yanlışlarını gözden kaçırtmaya çalışan bir yöntem uygulanmıştır. İktidar ekonomik anlamda yaşanan olumsuzlukları “dış düşmanlar ekonomimize saldırıyor” veya “Türkiye’ye karşı ekonomik savaş açıldı” gibi laflarla geçiştirilmesi mümkün değildir. Buradaki gelişmelere baktığımızda ülkenin iyi yönetilmediğinden kaynaklı bir durum olduğun çok açıktır” dedi. Arı konuşmasının sonunda Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu tarafından iktidara ekonomiyle ilgili 13 maddelik öneride bulunduklarını hatırlattı.

Etiketler: CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü Batman CHP ekonomi eleştiri sorun
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir