"15 Temmuz ruhu ile ekonomik darbeye direneceğiz"
Advert
Advert
Yukarı

"15 Temmuz ruhu ile ekonomik darbeye direneceğiz"

Ekonomi ile ilgili açıklamada bulunan Batman Üniversitesi Rektörü, 15 Temmuz birlik, beraberlik ruhu ile ekonomik darbeye karşı direneceklerini belirtti.

Bu içerik 204 kez okundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, ABD'nin yaptırım kararından sonra doların yükselmesiyle başlayan ekonomi sıkıntılarla ilgili yaptığı açıklamada 15 Temmuz birlik, beraberlik ruhu ile ekonomik darbeye karşı direneceklerini belirtti.

Batman Üniversitesi Senatosu adına yaptığı açıklamada Durmuş, Türkiye'yi darbe ve siyasi operasyonlarla dize getiremeyenlerin bugün ekonomik operasyonlar ile diz çöktürmeye, hizaya getirmeye ve terbiye etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Durmuş, "Milletimiz, Türkü, Kürdü, Arabı ve tüm unsurları ile 15 Temmuz'da gösterdiği birlik ve beraberlik ruhu ile bu ekonomik darbe girişimine karşı da birlik ve beraberlik içerisinde mücadele ederek üstesinden gelecektir. Milletimizin ferasetine güveniyorum." dedi.

Yaşananları ekonomik savaş olarak niteleyen Durmuş, "Bugün ülkemize ve milletimize karşı başlatılan ekonomik darbeye daha doğrusu ekonomik savaşa karşı; birlik, beraberlik, dayanışma günüdür. Gün, milli seferberlik günüdür.  Gün, vatana minnet borcunu ödeme günüdür. Gün, vatana sadakat günüdür. Tüm milletimizi hükümetimize destek olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Etiketler: 15 Temmuz ruhu ekonomik darbe direneceğiz Batman Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş Dolar Türkiye Batman
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir