9 AYDA 46 KİLO VERDİ
Advert
Advert
Yukarı

9 AYDA 46 KİLO VERDİ

Batman’da yaşayan ve 127 kiloya kadar çıkan 52 yaşındaki B.O. isimli hasta Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı ameliyat ile 9 ayda 46 kilo verdi.

9 AYDA 46 KİLO VERDİ
Bu içerik 522 kez okundu.

Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde aşırı kilo, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, şeker hastalığı başlangıcı ve uyku apne sendromu şikayetleri ile başvuran 52 yaşında B.O isimli hastaya Genel Cerrahi Doktorları Opr. Dr. Turgay Demir, Opr. Dr. Güneş Tekten ve anestezi Doktoru Reşit Saruhan tarafından kapalı yöntemle mide küçültme ameliyatı yapıldı.      

127 KİLODAN 81 KİLOYA DÜŞTÜ

Ameliyata ilişkin bilgi veren Dr. Turgay Demir şöyle dedi, “Hasta polikliniğimize başvurduğunda 127 kiloydu.Hastamızda yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, şeker hastalığı başlangıcı ve uyku apne sendromu şikayetleri de bulunmaktaydı.Mide küçültme ameliyatı sonrası(tüp mide operasyonu) hastayı düzenli takibe aldık. 9 ay sonrasında 81 kiloya düştü. Ayrıca hastanın tansiyonu,şekeri, kolesterolü ve uyku apnesendromu da düzeldi.”Üst merkezlerde yapılan ileri kapalı yöntem cerrahilerin Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde de başarıylayapılmakta olduğuna vurgu yapan Dr.Demir, Aşırı şişmanlık ve buna bağlı şikâyetleriolan hastaların genel cerrahi polikliniğine başvurmalarını önerdi.

Etiketler: #Batman #46 kilo verdi #sağlık #Bölge Devlet Hastanesi
Sende Yorumla...