Dünya’da hayata yeniden döndü
Advert
Advert
Yukarı

Dünya’da hayata yeniden döndü

Batman’da suda boğulduğu gerekçesiyle kalbi duran 8 yaşındaki Selman Yavuz, Özel Batman Dünya Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından tekrardan hayata döndürüldü.

Dünya’da hayata yeniden döndü
Bu içerik 759 kez okundu.

Özel Batman Dünya Hastanesi acil servisine suda boğulma nedeni ile getirilen 8 yaşındaki Selman Yavuz’un ilk muayenesinde kalbinin atmadığı yaşamsal hiçbir belirtisinin olmadığı görüldü. Özel Batman Dünya Hastanesi acil servis doktorları tarafından yapılan ilk müdahale sonrası kalp atımları alınmaya, tansiyon değerleri toparlanmaya başlayan hasta derhal yoğun bakıma alınarak yaşam destek ünitesine bağlandı. Özel Batman Dünya Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanları Dr.Mehmet Fatih Çetin, Dr.Mehmet Beşir Yıldırım, Çocuk Hastalıkları Dr.Hasan Yıldız, Nöroloji Doktoru Dr. Samet Öncel tarafından ekip olarak değerlendirilen hastaya beyin koruma amaçlı üç gün süresince soğutma( TerapotikHipotermi) ve derin sedasyon (Anestezi) uygulandı. İlaç tedavisi düzenlendi. 72 saat sonrasında uyku ilaçları kesildi. Hasta tekrar ısıtıldı ve akabinde hastanın bilinci açıldı. Solunumu rahatlayınca yaşam destek ünitesinden ayrıldı. Beyninde çok az bir hasarla ayaktan çocuk nöroloji ve fizik tedavi poliklinik kontrolleri ve öneriler ile yoğun bakım ünitesinden taburcu edildi.

Etiketler: Batman Özel Batman Dünya Hastanesi kalbi duran Selman Yavuz hayata döndürüldü
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir