“Çocukları camiye çekelim”
Advert
Advert
Yukarı

“Çocukları camiye çekelim”

Yaz Kur’an kurslarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Kozluk Müftüsü Hasan Serçe, çocukların, camilerin güvenilir ortamına çekilmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Çocukları camiye çekelim”
Bu içerik 368 kez okundu.

Yaz Kur’an kursları hakkında konuşan Batman’ın Kozluk ilçe Müftüsü Hasan Serçe, çocukların zamanın kötü ortamlarından camilerin güvenilir ortamlarına çekilmesi gerektiğinin önemli olduğunu belirtti.

Kur’an kursları hakkında konuşan Serçe, ilçede 4 bin öğrencinin Kur'an-ı Kerim eğitimi aldığını ve bu kurslarda 194 görevli görevlendirdiklerini söyledi. Kurslarda Kur'an-ı Kerim öğretiminin yanı sıra iman ve ahlak ile ilgili derslerin de belli bir program dâhilinde verildiğini belirten Serçe, ayrıca öğrenciler için sosyal, kültürel ve sportif etkinlik ve yarışmalar da düzenlediklerini kaydetti. Serçe, "Yaz Kur'an kurslarımız 25 Haziran’da başladı ve yaklaşık olarak da 40 gündür devam ediyor. İlçemizdeki bu kurslarda 4 bin öğrencimize hitap ediyoruz. 194 görevlimiz bu kurslarda görev yapıyor. Her bir görevlimizin bulunduğu camide belli bir program dâhilinde yürüttüğü kurslar var. Bu kurslarımız gerçekten de televizyon, telefon, internet kültürü dediğimiz popüler kültür içerisinde bulunan çocukları bir nebzede olsa o ortamdan çekiyor. Kur'an-ı Kerim öğrenimi başta olmak üzere iman ve ahlakla ilgili bilgiler veriliyor. Yaz mevsimindeyiz ve havalar sıcak olduğundan bu temel dini bilgileri çocuklarımızı sıkmadan belli bir zaman dilimi içerisinde vermeye çalışıyoruz." dedi.

Etiketler: Yaz Kur’an kursları çocuklar camii Hasan Serçe Müftü Kozluk Batman Çocukları camiye çekelim
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir