Sarı, çalışanlarda aranan şartlara dikkat çekti
Advert
Advert
Yukarı

Sarı, çalışanlarda aranan şartlara dikkat çekti

Antalya Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği üyesi ve Batman Real Konak Hotel Müdür Yardımcısı Sinan Sarı, şirketlerin yada daha küçük işletmelerin işe alımlarında CV'nin ne derece önemli olduğu,

Sarı, çalışanlarda aranan şartlara dikkat çekti
Bu içerik 461 kez okundu.

Sinan Sarı, şirketlerin yada daha küçük işletmelerin işe alımlarında CV'nin ne derece önemli olduğu, işe alınacak gençlerin yeteneklerine mi, akademik başarılarına mı yoksa referanslarına mı bakıldığına dair açıklamada bulundu.

İşsizlik oranının her geçen yıl arttığına dikkat çeken Sarı, "Üniversite mezunu birçok genç işsizlikle mücadele etmekte. Üniversite mezunu işsiz sayısı arttıkça kanımca akademik başarının, diploma üzerindeki notların çok önemi kalmadı.Gençlerin iş bulabilmesi için kendini daha iyi yetiştirmesi ve yaratıcılığıyla diğer mezunlara fark atması gerekiyor.  Bir çalışanı işe alırken sadece daha önce çalıştığı şirketlerdeki bağlı olduğu yöneticisinden değil, kendisine bağlı yada onunla birlikte aynı ortamda çalışan kişilerden de referans alınmalı böylece ekip yönetimi ve uyum konusunda ne derece yeterli olduğu ile ilgili gerçek bilgiye ulaşılabilir. Pratikte ne kadar mümkün olduğu ve nasıl yapılabileceği tartışılır tabi. İşe eleman alırken acele edilmemesinden yanayım ayrıca CV'nin yanında mutlaka bir kapak yazısı istenmeli böylece alınacak elemanın karakterine dair ipuçları yakalanabilir ve kendini ifade etme yeteneği ölçülebilir. Teknik bilgi ve tecrübe de önemlidir ancak kişi bunu karakteriyle bütünlemelidir, bütünleyemiyorsa teknik bilgi ve tecrübenin tek başına hiçbir önemi kalmıyor. Çalışmak isteyen arkadaşların ayrıca iş yerini sadece çalışmak için gittikleri bir yer olarak görmemeleri gerekiyor, çalıştıkları işi sahiplenmeli ve vizyonu geliştirecek fikirlerle katkıda bulunup fark atmaları faydalarına olacaktır. Ayrıca sadece iş bulmak için değil hayatının her alanında iyi bir yere gelmek adına gençlere tavsiyem kendinizi geliştirin, sosyal sorumluluk kampanyalarına katılın, etkinliklerde yer alın ve dolu dolu yaşayın” dedi.

Etiketler: Sinan Sarı çalışanlar şartlar dikkat Real Konak Hotel Müdür Yardımcısı Batman Otel Yöneticileri Derneği üyesi
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir