DEDAŞ polis eşliğinde sayaçları kontrol ediyor
Advert
Advert
Yukarı

DEDAŞ polis eşliğinde sayaçları kontrol ediyor

Batman’da Dicle EDAŞ ekipleri, polis eşliğinde elektrik sayaçlarını kontrol ediyor.

DEDAŞ polis eşliğinde sayaçları kontrol ediyor
Bu içerik 869 kez okundu.

Batman’da Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından polis eşliğinde elektrik sayacı kontrol ediliyor.

DEDAŞ yetkilileri polis eşliğinde yapılan sayaç kontrolünün güvenlik amaçlı yapıldığı belirtirken bu uygulama vatandaşların tepkisi çekiyor.

DEDAŞ'ın özelleştirilmesinde bu yana yapılan uygulamalardan memnun olmadıklarını söyleyen vatandaşlardan Yasir Temiz, "Kaçak elektrik kullanan ve kullanmayan herkese keyfi uygulamalarla faturalar kesiliyor. Evde olmayan ve sayacı çalışmayan bir aboneye kaçak kullanılmış muamelesi yapılarak fatura kesilebiliyor. Polislerle birlikte evlere gidilerek kaçak kontrolü yapılıyor. Bu da kötü bir imaj veriyor. Polis eşliğinde evlere gidildiğinde kaçak olmasa bile insanlar, 'Bunlar ne yapmış ki bu kadar polisle evine baskın yapılmış' diyorlar. Öte yandan son günlerde elektriğe yapılan zamlar halkı mağdur ediyor. Bu uygulamalara son verilmesini istiyoruz." dedi. 

 

Etiketler: Batman Dicle EDAŞ ekipleri polis eşliğinde sayaç kontrol kaçak
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir