BU ACIYA, HAYIR HAYIR HAYIR…
Advert
Advert
Yukarı

BU ACIYA, HAYIR HAYIR HAYIR…

Batman Tarafsız Haber Gazetesi olarak, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya saldırısını şiddetle kınıyoruz.

BU ACIYA, HAYIR HAYIR HAYIR…
Bu içerik 716 kez okundu.

Her türlü şiddete karşı olduğumuzu belirtip, gözyaşlarına hayır hayır hayır diyoruz…

11 AYLIK BEBEĞE BOMBALI SALDIRI

Olay, Yüksekova ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Büyükçiftlik beldesi Susak Deresi mevkisinde meydana geldi. Üs bölgesinde görevli astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın bulunduğu otomobilin geçişi sırasında patlama meydana geldi. Önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada, Nurcan Karakaya olay yerinde yaşamını yitirdi, bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

“GEMİ BATARSA HEPİMİZ BOĞULURUZ”

Meydana gelen olay ile ilgili açıklamada bulunan Batman Basın Derneği (BBD) Başkanı Cebrail Uyanık, 11 aylık bebek ve annesinin hain saldırı sonucu şehit edilmesini şiddetle kınadığını bildirdi.

BBD Başkanı Uyanık açıklamasında, “Bu ülke çok acılar çekti. Binlerce gencecik bedenleri toprağa verdi. Her türlü acıyı yaşadık ama 11 aylık bir bebek ve annesinin acısı yüreklerimizi dağladı. Biz artık bu topraklarda kan aksın istemiyoruz, gençlerimizi, çocuklarımızı, eşlerimizi annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi toprağa vermek istemiyoruz.  Bu topraklar yatırım, iş, aş, istihdam istiyor. Bu bölgede her patlama yatırımcıyı kaçırtıyor. Doğal olarak bu bölgenin insanı mağdur oluyor. Milletimiz güzel bir geleceği hak ediyor. Emperyalist dış güçler ülkemizin batması için yoğun çapa sarf ettiği bu günlerde birlik olma zamanıdır. Unutulmasın ki bu gemi batarsa hepimiz boğuluruz. Zaman kardeşlik, birlik olma zamanıdır. Ailesini, toplumunu, halkını seven herkes her türlü şiddete karşı tavır alma zamanıdır. Yaşanan saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.

Etiketler: BU ACIYA HAYIR HAYIR HAYIR Tarafsız Haber Gazetesi Batman Mustafa Bedirhan Karakaya Nurcan Karakaya Olay Yüksekova saldırı kınama BBD Başkanı Uyanık Cebrail Uyanık patlayıcı şiddetle kınıyoruz
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir