​ Sürücüler mıcırlı yolla tepki göstererek yetkililere seslendi
Advert
Advert
Yukarı

​ Sürücüler mıcırlı yolla tepki göstererek yetkililere seslendi

Batman-Siirt Karayolunun mıcırlı olması ve orta refüjün olmaması kazalara davetiye çıkardığını belirten sürücüler, yetkilileri göreve çağırdı.

​ Sürücüler mıcırlı yolla tepki göstererek yetkililere seslendi
Bu içerik 425 kez okundu.

Batman’ın gidiş gelişleri en sık yollardan bir tanesi olan Batman-Siirt Karayolunun mıcırlı olması ve orta refüjün olmaması kazalara davetiye çıkardığına dikkat çeken sürücüler, yetkilileri göreve çağırarak, yolun sıkıntılarının giderilmesini istediler.  

Belli standartlara göre yapılmayan sathi kaplamalı yollar trafik kazalarına neden olduğunu dile getiren sürücüler, hem kazaların azalması hem de yolların ömrünün uzun sürmesi için bitümlü sıcak karışım (beton asfalt) asfaltın Batman’da yaygınlaşması gerektiğine vurgu yapıldı.

Batman-Siirt Karayolunun ölüm saçtığını belirten sürücüler, orta refüjün olmaması ve dökülen mıcırlardan dolayı her gün kazaların yaşandığını bunun önüne geçmek için de yetkililerin harekete geçmesini istediler.

Mıcırlı yolun çok tehlikeli olduğuna dikkat çeken sürücülerden Mehmet Emin Öğren, “Bu yolun yapılmasını çok istiyoruz. Tehlikesiz olsaydı çok daha güzel olurdu. Şu an bu şekilde çok tehlikelidir. Bu yolun üstünde çok ciddi bir şekilde durulması lazımdır. Yol bu haliyle çok tehlikelidir.” dedi.

“Mıcırlar sürücülerin direksiyon hâkimiyetini kaybetmesine sebeptir”

Batman- Siirt Karayolu kazalara davetiye çıkardığını dile getiren sürücülerden Seyfettin Gökalp, “Öncelikle bu yolun asfalt yapılaması daha iyi olur. Bu dökülen mıcır arabalara zarar veriyor, camların ve farların kırılmasına neden oluyor. Bu nedenle 2-3 defadır camımız kırıldı. Ayrıca bu yol bu şekilde kazalara davetiye çıkarıyor. Araba lastiklerinden fırlayan taşlar, çakıllar arkadaki arabanın camına isabet ediyor. Bu da camların kırılmasına, şoförün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesine ve kazaya sebebiyet veriyor.” ifadelerini kullandı.

“Dökülen mıcırlar kazaya sebebiyet veriyor”

27 yıldır Batman-Siirt Karayolunda şoför olduğunu söyleyen Recep Albudak, “Yolun üzerine dökülen mıcırlar kazaya sebebiyet veriyor. Bizde cam kalmadı, bundan şikâyetçiyiz. Kesinlikle memnun değiliz ve güzel yapmıyorlar. Yola asfalt dökülmesi lazım, asfaltı bir seferde dökseler bu halden kurtuluruz ve şunu da belirteyim bu dökülen mıcırlar kesinlikle kazalara davetiye çıkarıyor, neden oluyor. Dün kaza meydana geldi evvelsi gün aynı şekilde zaten bunu herkes görüyor. 27 senedir burada çalışıyorum ilk defa böyle bir çalışma görüyorum. Bu yola kesinlikle asfalt dökülmesi lazım mıcırla idare edilecek bir durum yok.” diye konuştu.

“Bu yol yılda nereden bakılırsa 10-15 kişinin ölümüne sebep olmaktadır”

Batman-Siirt Karayolunun yılda 10-15 kişinin ölümüne sebep olduğuna hatırlatan sürücülerden Hasan Aydın, “Sıcak asfalt yerine adamlar sırf başlarından savmak için mıcır döküyorlar. Mıcırlar kazaların meydana gelmesine neden oluyor. Biz rahat çalışamıyoruz. Her gün camlarımız kırılıyor. Artık kime sesleneceğimizi bilemiyoruz. Yetkililere söylüyoruz herkes bizi başkasına yönlendiriyor. Bu durumdan şikâyetçiyiz. Bu yol şehirlerarası bir yol her sene aynı şekilde mıcır dökülüyor. Aynı şekilde burası çift şeritli bir yol ama refüj yok. Buraya kesinlikle refüj yapılması lazımdır. Her sene birçok kaza oluyor. Bu yol yılda nereden bakılırsa 10-15 kişinin ölümüne sebep olmaktadır. Buna bir çare bulunması lazım bu mıcırla olabilecek bir durum değildir. Arabalar önümüzden geçince sanki taşlıyorlar böyle bir durum ve korkudan rahat çalışamıyoruz. Bu rezaletin görülmesi lazım bu nereye kadar böyle devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“Batman-Siirt Karayolunda refüj yapılması şart”

Batman-Siirt Karayolunda kazaların önüne geçmek için orta refüjün olması gerektiğini olduğunu belirten sürücülerden Osman Kulpu, şunları söyledi: “Burası Siirt yolu ayrıca Organize Sanayi Bölgesine giden bir yol, çok aktif bir yoldur. Buraya her dönem mıcır dökülüyor. Kavşakta hemen hemen hafta da bir kaza meydana geliyor yazık günahtır. Buradan yetkililere sesleniyorum bu yola sıcak asfalt dökülmesi lazım. Ayrıca burası artık bir yerleşim yeri oldu ve kesinlikle bu yola refüj yapılması gerekiyor.”

Şehir içi minibüs şoförlüğünü yapan Ozan Kızıl, “Arabalar yanımızdan vızır vızır geçiyor lastiklerden fırlayan çakıl taşlar camlarımıza zarar veriyor. Her gün neredeyse maddi hasarla karşılaşıyoruz. Bizde kendimizce yöntemler bulduk arabanın ön farlarını kartonlarla kapatıyoruz. Ayrıca geçen sene aynı şekilde mıcır döküldü. Ölümcül kazalara sebep oldu.” dedi. 

Etiketler: Batman-Siirt Karayolu mıcırlı sürücüler tepkili kaza olay
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir