55 PROJEYE 55 MİLYON
Advert
Advert
Yukarı

55 PROJEYE 55 MİLYON

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Batman'da şu an devam eden 55 projeye 55 milyon liralık destek sağladıklarını belirterek, Hasankeyf'te 'Tüp Geçit' projesini de hayata geçirmek istediklerini söyledi.

55 PROJEYE 55 MİLYON
Bu içerik 891 kez okundu.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Batman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü ile birlikte Batman Basın Derneği (BBD) Başkanı Cebrail Uyanık’ı makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Altındağ, Ilısu Barajı'nın enerji açısından önemli olduğu kadar, baraj gölünde kalacak olan Hasankeyf için turizm açısından da önemli olduğunu söyledi.

HASANKEYF'E TÜP GEÇİT

Tarihi ilçenin turizmine katkı sunmak amacıyla DİKA olarak yeni Hasankeyf'ten eski Hasankeyf'e su altında yapmayı planladıkları "Tüp geçit" ile ulaşım sağlamayı hedeflediklerini belirten Altındağ, şunları kaydetti: "Bu kapsamda Batman'da şu an devam eden 55 projeye 55 milyon liralık destek sağladık. Bunların yanı sıra Ilısu Barajı ülkemizin önemli enerji kaynaklarından biridir. Buradan önemli miktarda elektrik enerjisi elde edilecek. Ancak baraj gölü havzasında kalacak olan tarihi Hasankeyf ilçemiz sular altında kalacak. Buradaki tarihi eserlerin bir kısmı yeni Hasankeyf'e taşındı, bir kısmı taşınıyor ancak bir kısmı da su altında kalacak. Su altında kalacak olan tarihi eserler sudan zarar görmesin diye güçlendirildi. Biz de DİKA olarak Hasankeyf'te su altında kalacak olan tarihi eserleri su altı turizmine kazandırmak için su altında 'Tüp Geçit' projesini hayata geçirmek istiyoruz."

Etiketler: DİKA Genel Sekreter Yılmaz Altındağ 55 projeye 55 milyon Hasankeyf Tüp geçit cebrail uyanık ziyaret tarafsız haber Batman Dicle Kalkınma Ajansı
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir