HÜDA PAR’dan 15 Temmuz açıklaması
Advert
Advert
Yukarı

HÜDA PAR’dan 15 Temmuz açıklaması

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla değerlendirmelerde bulunan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Şahin, FETÖ’nün gerçek yüzünü ilk günden beri bildiklerini ve her fırsatta bu konuda uyarılarda bulunduklarını söyledi.

HÜDA PAR’dan 15 Temmuz açıklaması
Bu içerik 464 kez okundu.

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, 15 Temmuz 2016'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen ve 249 kişinin katledildiği, 2 bin 196 kişinin de yaralandığı darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Şahin, FETÖ konusundaki tüm uyarı ve ikazlarına rağmen hükümettin vurdumduymaz davrandığını ve darbe girişimiyle FETÖ’nün gerçek yüzünün alenen ortaya çıktığını söyledi. Şahin, “HÜDA PAR camiasının daha önce ısrarla FETÖ’nün gerçek yüzünü açıklamasına rağmen yetkililerin bunu görmezden gelmesi, bugün gelinen süreçte HÜDA PAR’ın haklılığını ortaya çıkardı. HÜDA PAR’ın, öngörülerinde ne kadar isabetli olduğunu, ferasetle hareket ettiğini gördük.” dedi. 

“HALK EL ELE VEREREK DARBE GİRİŞİMİNİ DURDURDU”

FETÖ’nün eliyle Türkiye’de bir darbe gerçekleştirilmek istendiğini belirten Şahin, “Türkiye insanı darbeleri biliyordu, darbelerle tanışmıştı. Darbelerin acı sonuçlarını yaşayan bir halk olduğu için özellikle İslami camialara mensup insanlar Türkiye’nin huzurunu, istikrarının devamını isteyen insanlar bu darbeyi engellemek üzere meydanlara indiler. Tankların önüne çıkan, tankların üzerine çıkan, bu darbeyi durdurmak isteyen halk kesimi özellikle dindar kesim oldu. Sonradan diğer kesimler de meydanlara çıkıp hakikaten cansiperane bir şekilde el ele vererek bu darbe girişimini durdurdular. Bu bir halk devrimiydi. Gerçekten ciddi bir darbe girişimi halkın cansiperane çapalarıyla akamete uğratıldı.” şeklinde konuştu.

Etiketler: 15 Temmuz darbe girişimi HÜDA PAR Batman Davut Şahin FETÖ açıklama
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir