SAĞLIK KOMPLEKSİ GELİYOR…
Advert
Advert
Yukarı

SAĞLIK KOMPLEKSİ GELİYOR…

Batman İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Osman Sünger, yeni Kadın Doğum Hastanesi faaliyete geçtiği zaman Bölge Devlet Hastanesi ile entegre bir sağlık kompleksi haline getirileceğini söyledi.

SAĞLIK KOMPLEKSİ GELİYOR…
Bu içerik 625 kez okundu.

Batman Tarafsız Haber Gazetesi olarak Batman İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Osman Sünger’i makamında ziyaret ederek, sağlık alanındaki çalışmalar hakkında bilgi aldık. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Dr. Sünger, Batman’ın sağlık alanında her geçen gün daha çok geliştiğini, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hastalara en iyi sağlık hizmetini vermek için çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

-BÜYÜK BİR SAĞLIK KOMPLEKS OLACAK-

Yeni Kadın Doğum Hastanesinin 12 ay içerisinde biteceğini belirten Dr. Sünger, “300 yataklı Kadın Doğum Hastanesi bittikten sonra 350 yataklı Bölge Devlet Hastanesi ile entegre biçimde çalışacak. Toplamda 700 yatak kapasiteli büyük bir sağlık kompleksi olacak” dedi.

-YANIK ÜNİTESİ AÇILACAK-

Yanık ünitesinin fiziki şartlar nedeniyle olmadığını ifade eden Sünger, “En büyük sıkıntımız fiziki şartların yetersizliğidir. Kadın Doğum Hastanesi faaliyete geçtiği zaman Bölge Hastanesiyle entegre bir sağlık kompleksi haline getirilecek. Bölge Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesiyle ortak kullanım alanı oluşturup fiziki şartlardan dolayı sunamadığımız hizmetleri sunmaya başlayacağız. Bunun içerisinde yanık ünitemizde olacak” diye konuştu.

-ÜNİVERSİTE HASTANELERİYLE YARIŞIYORUZ-

Bölge Devlet Hastanesi olarak, Üniversite Hastanelerinin verdiği birçok hizmeti verdiklerini kaydeden Sünger, “Bunun içerisinde Nükleer Tıp,  Nükleer Tıp birçok üniversitede yoktur. Nükleer tıp uzmanları Türkiye’de sayılıdır. Bölge Hastanesi’nde bir tane Nükleer Tıp uzmanımız var. Daha önce bu hastalar Diyarbakır’a gönderilirdi, şimdi bu hizmeti kendi memleketimizde veriyoruz. Bölge Hastanesi’nde sunduğumuz hizmetler, Üniversite Hastanelerinde verilen hizmetlerdir” ifadesini kullandı.

-GECE MESAİSİ DEVAM EDİYOR-

Bölgeye hitap ettiği için ihtiyaca cevap vermeyen Batman Bölge Devlet Hastanesinde uzman doktorların gece saat 17.00’den 23.00’e kadar poliklinik hizmeti vermeye devam ediyor.

Dr. Sünger, “Bölge Hastanesinde gece mesaisi Genel Cerrahi, KBB, Dahiliye, ihtiyaca göre Kardiyoloji hizmetleri veriyoruz. Bu hizmetlere cildiyeyi de getirmeyi planlıyoruz. Kadın doğumda ise, kadın doğum uzmanı ve çocuk uzmanlarımız gece mesaisinde hizmet vermektedirler” dedi.

-YOĞUNLUK GURURLANDIRIYOR-

Bölge Devlet Hastanesinin yoğunluğu kendilerini gururlandırdığını dile getiren Dr. Sünger, “Siirt, Bitlis, Muş, Şırnak, Diyarbakır’ın ilçeleri, Mardin’in ilçeleri gibi yerlerden bize hasta sevkleri gelmektedir. Bu sevkler bizim hasta yoğunluğumuzu artırıyor. Bir taraftan da tercih edildiğimiz için gururlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: Batman Osman Sünger İl Sağlık Müdürü Tarafsız Haber Gazetesi sağlık kompleksi yusuf uyanık
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir