İŞÇİLERİN ZORLU MESAİSİ
Advert
Advert
Yukarı

İŞÇİLERİN ZORLU MESAİSİ

Batman'da, 45 dereceyi bulan hava sıcaklığının altında çalışan inşaat işçileri, evlerine, çocuklarına ekmek götürmek için sıcak havaya katlandıklarını söylediler.

İŞÇİLERİN ZORLU MESAİSİ
Bu içerik 173 kez okundu.

Yaz mevsimiyle beraber sıcaklıkların 45 dereceyi bulduğu Batman'da, inşaat işçileri aralıksız çalışıyor. Yaşadıkları zorlukları anlatan işçiler, her şeye rağmen durumlarından memnun olduklarını belirterek gençlere önerilerde bulundular.Sıcak havaya rağmen mesaisini sürdüren işçilerin kimi demir düzeltme, kimi beton dökme, kimi ise duvar örme gibi zor işleri aksatmadan yapmaya çalışıyor. İşlerinin zor olduğunu belirten işçiler, bu işe alıştıklarını, evlerini bununla geçindirdiklerini söylediler. 

"İŞ BİZİM EKMEK TEKNEMİZ"

Ekmek tekneleri olduğu için işlerini severek yapmaya çalıştıklarını söyleyen Kutbettin Uçar, "İnşaat sektörü yaz mevsiminde canlanıyor ve bizim bölgede de yaz mevsimi çok sıcak geçiyor. Bu sıcaklığın altında çalışmak zor ama halimizden memnunuz. Özelikle binanın dış işlerinde çok zorlanıyoruz çünkü güneşin altında harçla uğraşmak daha zor. Çok terlediğimiz için bol bol su tüketiyoruz, günde 3-4 defa elbiselerimizi değiştiriyoruz. Sabah 06.00-07.00 gibi inşaata geliyor, akşam 18.00'a kadar çalışıyoruz. Bizler gençliğimizden beri bu işi yapıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz çünkü bu iş bizim ekmek teknemiz. Yaz aylarında çektiğimiz sıkıntıları kış aylarında da çekiyoruz. Çünkü kış ayları da çok soğuk oluyor ve biz 12 saat o soğukta çalışıyoruz. İşimiz zor olsa da kimseye muhtaç olmuyoruz Allah’a şükür." ifadelerini kulandı.

"GENÇLERİMİZ OKUSUN DİYE BU ZORLUĞA KATLANIYORUZ"

İşinin zorluğuna rağmen halinden memnun olduğunu belirten Bedri Eblem, "İşimiz zor, farkındayız. Özellikle yaz aylarında çok sıkıntı çekiyoruz. Çünkü hem havalar sıcak oluyor hem de toz toprak içinde çalışıyoruz. Çok yoruluyoruz ve hatta terlediğimiz için kıyafetlerimizi sürekli değiştiriyoruz. Bu işleri biz yapıyoruz, gençlerimiz okuyup iyi yerlere gelsinler." dedi. İnşaatlarda çalışan herkesin ailelerine bakmak için çalıştığını belirten Mehmet Yalçın ise "Sıcaklar bizi bir hayli zorluyor. İnşaatlarda genelde sıcak oluyor, ama ailelerimiz için buna katlanabiliyoruz. Bu inşaatlarda herkes ailesi için çalışıyor. Bu sıcaklıklara evimize ekmek götürebilmek için katlanıyoruz." diye konuştu.

Etiketler: Batman inşaat işçileri 45 derece hava sıcaklığı
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir