"Maddi kalkınma ile birlikte manevi tedbirler şart"
Advert
Advert
Yukarı

"Maddi kalkınma ile birlikte manevi tedbirler şart"

Diyanet-Sen Batman Şubesi Hamit Ergin, kayıp çocuk vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada maddi kalkınma tedbirleri yanında ivedilikle manevi tedbirleri önceleyen çalışma ve kalkınmanın da hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu içerik 226 kez okundu.

Yaşanan çocuk istismarı ve ölümleri nedeniyle Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Hamit Ergin, yazılı açıklama yaptı. Ergin, "Maddi kalkınma tedbirleri yanında ivedilikle manevi tedbirleri önceleyen çalışma ve kalkınma da hayata geçirilmeli." dedi. İslam'ın ana kaynağı olan Kur’an ve sünnetin, İslam toplumunu oluştururken ahlakı ve insani değerleri öncelediğini, maddeyi ve manayı bir arada tekâmül ettiğini öğreterek toplumu oluşturduğunu belirten Ergin, İslam’ın ana felsefesinin koruyucu hekimlik olduğunu, hastalık oluşturacak sebepleri ortadan kaldırdığını belirtti. Ergin, "İslam, asrısaadet döneminden önce cahiliye karanlığının insana getirmiş olduğu; güçlünün haklı, güçsüzün haksız sayıldığı, her türlü zulüm ve ahlaksızlığın yaşandığı bir toplumdan alıp, maddi ve manevi anlamda refah düzeyi yüksek bir topluma dönüştürmüştür." ifadelerini kullandı.

Etiketler: Diyanet-Sen Batman Şubesi Hamit Ergin Maddi kalkınma tedbirleri
Sende Yorumla...
2019   Batman Tarafsız Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.
sanalbasin.com üyesidir